خبر های جدید

:::فرکانس تلویزیون طپش : فعلا" قطع می باشد:::فرکانس تلویزیون بی بی سی فارسی بر روی ماهواره هاتبرد :12539 / H /27500::: شبکه pdf-TV بر روی فرکانس جدید 11470/V/27500 هاتبرد به روی ایر آمد :::فرکانس تلویزیون فارسی 1 روی ماهواره یوتلست دبلیو 3 آ :11221/ H /27500 ::: رادیو پس‌فردا برنامه‌ای است در رادیو فردا که از شنبه تا چهارشنبه به مدت یک ساعت از 21:00 تا 22:00 شب به وقت ایران با اجرای فرشید منافی با زبان طنز آزاد، به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری وحتی ورزشی روز ایران و جهان می‌پردازد. :::
پخش فیلم ها و مجموعه های جدید تلویزیونی در دستور کار ‘آی فیلم’ - DVB ، اخبار کانالها ، کدهای جدید و مطالب جالب از سراسر جهان
دوشنبه 30 آبان‌ماه سال 1390


http://previous.presstv.ir/photo/20110320/shooshtari20110320102939653.jpg


dvbpersian

شبکه تلویزیونی ماهواره ای ‘آی فیلم’ در مدت کمتر از یک سال موفق شد تا در ایران بسیاری از رقبای قدرتمند داخلی و خارجی را پشت سرگذاشته و در کشورهای عربی نیز به عنوان عامل مهمی برای معرفی جامعه و فرهنگ و هنر ایران معاصر مورد توجه عموم مردم قرار گیرد.

شبکه بین المللی فیلم و سریال ایران ‘آی فیلم’ که به دو زبان فارسی و عربی پخش می‌‌شود، در میان مخاطبان ایرانی از محبوبیت چشمگیری برخوردار شده است و بسیاری از مردم، تماشای آن را به شبکه های داخلی ترجیح می دهند.

‘محمدرضا حاتمی’ مدیر این شبکه که علاوه بر سابقه تدریس ادبیات عرب در دانشگاه ها سابقه مدیریتی چند شبکه داخلی و بین المللی را دارد، در گفت وگویی تفصیلی به پرسش های خبرنگار ایرنا درباره این شبکه پاسخ داد که در پی می آید:

 

** سووال: شبکه ‘آی فیلم’ با چند شبکه تلویزیونی رقابت می کند؟

جواب: برنامه های ‘آی فیلم’ علاوه بر ماهواره، از طریق اینترنت، ستاپ باکس(دیجیتال)، آی پد و آیفون و انواع موبایل‌ها پخش می‌‌شود.

از طرف دیگر بسیاری از مخاطبان ما دو زبانه هستند. برای نمونه در کشورهای عربی شمال آفریقا، لبنان و مصر زبان فرانسوی هم رایج است و در بعضی از کشورهای عربی نیز زبان انگلیسی به صورتی فراگیر مورد استفاده قرار می گیرد.

بنابراین می توانیم بگوییم همه شبکه هایی که از طریق سیستم های مختلف به زبان های عربی، فارسی و حتی فرانسه و انگلیسی، فیلم و سریال پخش می کنند به نوعی رقبای شبکه ‘آی فیلم’ محسوب می شوند.

 

** سووال: ‘آی فیلم’ چگونه توانسته است در مدت یک سال و در بین انبوه سریال‌هایی که بدون ممیزی از شبکه های ماهواره ای مختلف پخش می‌شود، برای خود مخاطب دست و پا کند؟

جواب: اغلب رقبای این شبکه، برنامه هایی را عرضه می کنند که تناسبی با نیازها و خواسته های مخاطبان ندارد، بلکه بعضا در جهت عکس نیازهای آنها فعالیت می کنند درحالیکه گرایش مردم جهان به ارزش های اسلامی در حال افزایش است.

از طرفی دیگر، فیلم ها و سریال های ایرانی علاوه بر سطح هنری مطلوب، آکنده از نکات اخلاقی است که از طریق شبکه ‘آی فیلم’ با کیفیتی مناسب عرضه می شود.

همچنین شناخت دقیق نیازها و خواسته های مخاطبان نیز از مهمترین دلایل موفقیت هر رسانه ای به شمار می رود.

کیفیت دوبله، چیدمان جدول پخش، میان برنامه ها و گرافیک نیز جذابیت شبکه را افزایش داده است؛ البته برای ارتقای سطح کیفی ‘آی فیلم’، طرح هایی داریم که در صورت فراهم شدن مقدمات لازم، بزودی اجرا خواهد شد.

 

** سووال: پخش فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی در آینده چه روندی خواهد داشت؟ آیا به تکرار آثاری که تاکنون از شبکه های سیما روی آنتن رفته است اکتفا می‌کنید و یا برای خرید آثارسینمایی و دوبله آن اقدام خواهید کرد؟

جواب: گاهی بعضی از دوستان فراموش می کنند که آثاری که در سال های گذشته در شبکه های سیما پخش شده است برای بسیاری از مخاطبان شبکه ‘ای فیلم’، کارهایی جدید محسوب می شود و جذابیتی فوق العاده دارد.

با این حال، علاوه بر منابع آرشیوی، در آینده فیلم ها و سریال هایی را نمایش می دهیم که تاکنون پخش نشده است.

 

** سووال: با توجه به آنکه چند ماه از راه اندازی این شبکه می گذرد، بازتاب راه اندازی این شبکه در مجامع عربی چگونه بوده است؟

جواب: میزان جذب مخاطبان خیلی خوب بوده است؛ در بعضی از کشورها جزو‌ شبکه‌های پربیننده هستیم و با وجود همه کمبودها و موانع، راهی را که رقبای ما در سال‌های متمادی پشت سر گذاشته اند، در مدتی کوتاه پیموده‌ایم.

همچنین درخواست های متعدد و متنوعی که از اقشار مختلف مردم و مراکز هنری و رسانه ای از اقصی نقاط جهان دریافت می کنیم ، حقیقتا خستگی را از ما می گیرد.

در مصاحبه های که با اتباع کشورهای مختلف عربی ضبط می شود، نام و نشان شبکه ‘آی فیلم’ و برنامه های آن برای اکثر قریب به اتفاق آنها کاملا آشناست و پیشنهادهای دقیقی ارائه می کنند.

 

** سووال: چه رابطه ای بین شبکه تازه تاسیس ‘نمایش’ با شبکه ‘آی فیلم’ وجود دارد؟ آیا برنامه های این دو شبکه شبیه به هم و تکراری خواهد بود؟

جواب: نه، فکر نمی کنم. بزودی با مرور زمان، پاسخ این سووال بیشتر مشخص خواهد شد.

 

** سووال: برخی هموطنان که از طریق ‘ستاپ باکس های دیجیتال’ شبکه ‘آی فیلم’ را دریافت می کنند، گفته اند که فقط قادر به دریافت یکی از دو صدای فارسی یا عربی هستند و نمی‌توانند هر دو زبان شبکه را دریافت کنند. نظر شما در این باره چیست؟

جواب: شبکه ‘آی فیلم’ به دو زبان فارسی و عربی پخش می‌‌شود و مشکلی در این زمینه نداشته‌ایم. این موضوع احتمالا ناشی از عدم اطلاع از دوزبانه بودن شبکه و یا تنظیم نبودن دستگاه‌های مورد استفاده برخی بینندگان است.

توصیه می شود در صورت بروز مشکل از طریق دکمه ‘AUDIO’ یا ‘language’ یکی از دو زبان فارسی یا عربی را اتنخاب کنند. در غیر این صورت احتمالا هنگام خرید دستگاه ها دقت لازم را به عمل نیاورده اند و باید از مراکز فروش بخواهند تجهیزات استاندارد و بدون نقصی را به خریداران تحویل دهند.

del.icio.us  داغ کن - کلوب دات کام  segnalo

تشخیص افراد مخفی در یاهو مسنجر